Postovani, pre oko 6 meseci pocela je da mi trne leva ruka i imam bol u vratu (sa prednje leve strane) osecaj kao da mi krv ne prolazi dobro. Nelagodnost oko srca kao da me "boli srce". Radila sam jos tad (pre 6 meseci) ekg i ultra zvuk srca bilo je sve u redu kao i color dopler ruku i vrata. I to je bilo u redu. Zatim su me poslali kod neurologa. Radila sam emng i to je u redu. Ja se i dalje plasim da je srce u pitanju ili da su krvni sudovi. Da li opet da odradim ekg i color dopler? Da li to mogu biti simptomi zacepljenja neke artrije koja moze dovesti do neceg ozbiljnog? Molim vas da mi odgovorite na email: miacko@hotmail. Com

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Opis vaših tegoba zaista ne ukazuje da bi one mogle biti srčanog porekla. Ponovite test opterećenja za 6 meseci i nemojte brinuti. Ekg možete uraditi u napadu tegoba.