Molim vas za sugestiju, dobila sam rezultate na cocksacie virus koje su sledeće: - NAĐENO JE NEUTRALIŠUĆIH ANTITELA ZA COCKSAKIE B1-B5 -SERUM OD 31/03/08 CB1 /1..16 CB2 /1..16 CB3 /..256 CB4 /..256 CB5 /..16 EHO SRCA koji sam uradila pre nekoliko dana. Koren aorte mera 26 Leva pretkomora 34 EDD 45 ESD 31 Septum 8 mm Zadnji zid 8 mm Nalaz: LP normalnih dimenzija. Mitralni kuspisi normalnog izgleda i pokretljivosti, MR do 1 + LK normalnih dimenzija, LVEF preko 65 % bez poremećaja segmentne kontraktilnosti u momentu pregleda. Aorta normalnog dijametra u korenu, AoV trolisna, normalnog izgleda i pokretljivosti kuspisa. DP i DK kao i TV i PV normalnog izgleda i funkcije Trag TR. Bez perikardnog izliva. IAS IVS intaktni. Lekar mi je prepisao Propanolulol koji uzimam 2 x dnevno po 1/4 kao i Tritace ( 1 x 1/2 ) za snižavanje pritiska. Pritisak je bio oko 135 / 95, mada uz korišćenje lekova ja se osećam bolje. Napominjem da mi je puls od 100-130. MOLIM VAS O ČEMU SE RADI. HVALA

    Odgovoreno: 20. 05. 2008.
    • Imate ubrzan rad srca kombinovan sa hipertenzijom što Vas čini idealnim pacijentom za beta blokatore (to je Propranolol koji uzimate) ali dozu treba urediti tako da Vam pritisak bude ispod 140/90mmHg a frekvenca obavezno ispod 80 u minuti. Sam nalaz na srcu je dosta dobar i nema tragova iole ozbiljnijeg oštećenja.