Doktore imam 20 godina, 185cm, 87kg, ne pijem, ne pusim niti upotrebljavam droge, ne pijem energetska pica, bavim se od malena sportovima, kosarkom, plivanjem, vaterpolom a zadnjih par godina rekreativno plivanje 2-3 puta nedeljno, medjutim pre 3 godine je pocela nazalna sekrecija i ja uvek na levom plucnom krilu imam malo sekreta koji ne moze da se izbaci, inace mi je kapacitet pluca iznad proseka, godinu dana posle toga ili pre 2 godine od sada sam poceo da osecam povremeno bol sa leve strane grudi i sa prednje strane ali sve u predelu oko srca, uradio sam ekg, eho, krvna slika i ostalo je sve bilo u redu, jedino mi je puls povisen, i od tada do dana danasnjeg meni puls u stanju mirovanja bude oko 90 ponekad (ne uvek, vec ponekad u toku dana osetim) , i osecam lupanje u grudima, meni to ne stvara nikakve smetnje, ne zamaram se niti bilo sta, ali me interesuje sta to moze da bude, iskljucili su tahikaridju i ostala oboljenja (ne znam da li je opravdano) , a meni puls i dalje skace, ponekad kada odem do fakulteta to je 30 minuta normalnog hoda osecam da mi je puls skocio jer osecam lupanje u grudima i par puta sam izmerio i bio je oko 95, da li to moze da ima veze sa tim plucnim krilom, ili je nesto drugo i ako mozete da mi date savet sta da uradim sledece i kome da se obratim kako bih to resio. Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Bol sigurno nije srčanog porekla, nema karakteristike srčanog bola i po po načinu nastajanja nema dodirnih tačaka sa srčanim bolestima. Ima logike da konsultujete pulmologa i da se napravi neka pulmološka dijagnostika.