Postovani vec tri godine imam neki tup bol sa leve strane grudi [bas na dnu leve dojke]koji se javlja povremeno. Radila sam ultra zvuk srca -zapaza se ubrzan rad, snimala pluca-to je ok, velika lista-ok. Pre dva dana mi se desava ubrzan srcani rad u miru [105 orkucaja u min]i ziganje oko srca i odmah se preznojim i to traje nekih 15 min i sve se povuce. Samo da napomenem da imam okostavanje hrskavice na levoj strani grudi [tako mi je radiolog rekao kada je video snimak pluca]molim vas da mi odgovorite

    Odgovoreno: 28. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Po opisu tegoba teško je izjasniti se čemu pripadaju ali zaista ne liče previše na nešto srčanog porekla. Ako su do sada uradjene pretrage bile u redu, verovatno je odgovor (što se tiče porekla bola) u koštano mišićnom sistemu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #54095

    • Postovani vec duze od mesec dana imam bol sa leve strane ispod leve dojke, pa bol mi se prenosi ispod levog rebra pa ide gore do kosti ispod vrata! To me preko noci i budi iz sna, osetim bol kao da me neko iglom udara sa leve strane. Juce posle posla kada sam posao da se presvucem i na saginjanju osetijo sam jaki bol u sredini plecke. . . Unapred hvala