Postovani vec tri godine imam neki tup bol sa leve strane grudi [bas na dnu leve dojke]koji se javlja povremeno. Radila sam ultra zvuk srca -zapaza se ubrzan rad, snimala pluca-to je ok, velika lista-ok. Pre dva dana mi se desava ubrzan srcani rad u miru [105 orkucaja u min]i ziganje oko srca i odmah se preznojim i to traje nekih 15 min i sve se povuce. Samo da napomenem da imam okostavanje hrskavice na levoj strani grudi [tako mi je radiolog rekao kada je video snimak pluca]molim vas da mi odgovorite

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisujete ne liče na srčane smetnje. Okoštavanje hrskavica u žena se javlja kada izgube ciklus pa ako ste u tim godinama moguće da je to tačno. Ako pomognu u smirenju bolova lekovi poput brufena, dijagnoza je tačna.