Postovani saljem vam nalaz za moju majku i dijagnozu od doktora starovlaha, pa vas molim ako je moguce da preporucite terapiju koju bi mogla koristit. Aorta u korjenu normalnog dijametra, skerloticnih zidova degenerativno izmenjenih veluma dobre sistolne separacije, brzine protoka i gradijenta. Lijeva pretkomora uredna. Mitralni anulus kalcifikovan na posteriornom dijelu vecom ehogenom okruglom formacijom. Cuspisi umjereno fibrozno izmijenjeni. Registruje se mr=1+. Lijeva komora normalnih dimenzija ocuvane sistolne funkcije, bez segmentnih poremecaja. Desne srcane supljine tv i pv izgledaju uredno. Perikard izrazito ehogen, parcijalno i u cjelini zadebljan fizioloski raslojava. Postoje znaci masivnije pleuroperikardne adhesije. Dg: i 21 ap i 10 hta terapija: isosorb retard 2x1 aspirin 100mg lopril 10mg 2x1

    Odgovoreno: 28. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Terapija koju ste napisali je terapija blage hipertenzije i stabilne angine pectoris i samo lekar vaše majke može imati uvid u to da li je terapija dovoljna ili ne. Sam izbor terapije je adekvatan.