Postovani doktore! Imam 60 god. 30god bolujem odrheomatoid arthitis. 20god od aritmija srce. Mnogo le kova sam koristila skoto nijedna nije mi pomogla ove god. Januaru pogorsala mi opste stanje tako da 2 dana u kardiologu u soku sam bila. Ispisana sam bila u kamenicu za operacije srce gde sam odbijen. Rekli su da za 2 ili 3 mes operisace me za moj rizik ako potpisem. Dijagnoza mi je--135. 21vitium aortae precipuae insufficientia valvulae aortae non rheumatika. 143861 cardiomyophatia valvularis dekompentasa. N18. 2insuffitientia renalis chronika gradus. 2. Upucen sam kod pulmologa i nefrologa. Dragi doktore volela bi sta me ceka i kakva je to bolest. Pozdrav i puno hvala cekam vas odgovor. Postovanjem irena.

    Odgovoreno: 28. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Lekari u s. Kamenici žele da vam ugrade veštački srčani zalistak aa misle da je povećan rizik zbog vašeg reumatoidnog artritisa. U pitanju je vrlo ozbiljna operacija ali ako vam je potrebna, onda ili život sa tegobama koje imate ili operacija sa svim rizicima koje nosi.