Prvi put sam radila ekg holter 24 sata i evo nalaza dg: vt non sustain arrhythmia ves et sves registrovano preko, 8300 komorski h es koje su bile pojedinacne da li je cudo da sam uop[te ziva, molim misljenje a ja cu ici da vidim sta dalje hvala

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebna vam je terapija za poremećaje koje ste opisali, pod terapijom uraditi ponovni holter, ako se i dalje održavaju vt non sustaind, treba razmotriti ugradnju defibrilatora.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #53965

    • ristic ivan 10. 04. 2010.

      Mojoj cerkici je radjen 24h ekg tj. Nosila je holter 24h jer ima arimiju srca. Evo dijagnoze: tokom 24h ekg holter monitoringa prisutan je sinusni ritam. Registruje se ceste ekstrasistole. Najverovatnije se radi ili o aberantno sprovedenim sves, sa p talasom koji se registruje iza qrs kompleksa ili o ves iz visih partija komorskog sistema. Maksimalna registrovana sf iznosila je 131/minut, minimalna 64/minut, prosecna 92/minut. Tok hospitalizacije i zakljucak: 24h ekg zapis pokazuje postojanje pojedinacnih ekstrasistola. Radi se najverovatnije o aberantno sprovedenom supraventrikularnim ekstrasistolama. Za sada nije indikovana antiaritmijska terapija. Molim vase misljenje i sta dalje?! Unapred hvala!!!