Poštovani doktore! U decembru. 2007. Godine su mi urađena 4 bajpasa, a u februaru. 2008. Operacija aneurizme abdominalne aorte, obe operacije na dedinju. Do sada hvala bogu nemam nikakvih tegoba. U poslednja 3-4 meseca (otprilike) možda i duže povremeno duboko uzdahnem, ali bez nekih simptoma najave. Jedino posle toga osetim neko olakšanje, posle koga normalno dišem kao i pre dubokog uzdaha. Zapazio sam takođe kada se savijem da nešto dohvatim ili na kratko uradim u tom položaju osetim zamor i gubljenje daha, koji prestaju kada se uspravim. Šta je u pitanju?

    Odgovoreno: 26. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Tegobe pri saginjanju su verovatno vezane za želudac a javljaju se i kod gojaznih ljudi. Ostale tegobe koje ste opisali ne liče na srčane tegobe, nemaju veze sa vašim operacijama i ne trebaju vas brinuti.