Posle reakcije na injekciju penicilina kod mene su se pojavili problemi psihicke prirode. Pijem lorazepam od 1 mg. Takodje imam problem sa visokim pritiskom tj. Nekada je normalan a nekim danima ide do 90/160. Takodje mi je i puls ubrzan 110 ali takodje ne uvek. Dali su mi da pijem presolol, propranol, nebilet ali meni ti lekovi izazivaju zamaranje tj. Tesko se krecem i mnogo se umaram (lekove su mi menjali jedan za drugim) . Sada imam i dalje ubrzan puls 110 i visok krvni pritisak koji se potencira odlaskom kod lekara, tako da mi je tesko posle toga i da popijem taj lek koji mi je prepisan, zbog straha da mi se ne ponovi alergija. Ja sam takodje alergicna na eritromicin, baktrim, novalgetol. Imam povisenu telesnu tezinu za 25 kg od normalne koju sam dobila zimus. Tesko podnosim zatvorenost zimi u kuci, imam paniku od bolesti i lekara. Holesterol los je 4, 7 a dobar manje od 1. Sada su mi prepisali lek concor. Bila sam kod lekara za stitnu zlezdu i on mi je rekao da moj ubrzan puls moze da ima veze sa njom. Dao mi je da u laboratoriji dam neke rezulte na hormone, holesterol, secer, da nisam u menopauzi. Strah me je da pijem lek concor jer je on betabloker a ja njih ne podnosim. Da li ima jos nekih lekova za pritisak ili za ubrzan puls. Napominjem da do sada nisam pila ni jedne druge lekove za pritisak. Pomozite mi molim vas. Ovo bi

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Iz svega što ste napisali vidim da vam je potreban i lek i doktor ali da se plašite i jednog i drugog. Alergija je bila i prošla i ne razmišljajte više o njoj. Očigledno je da sada imate problem psihičke prirode pa vam preporučujem ozbiljan razgovor sa psihijatrom o vašim strahovima.