Pijem terapiju za pritisak i to bisoprolol od 2. 5mg na prazan zeludac cim ustanem i tritace comp od 5mg posle dorucka, to mi je inace nova terapija, pre sam pila enalapril od 10mg ujutru i uvece i nije mi bio dobro regulisan pritisak. Sa novom terapijom pritisak mi je do danas bio 110/60, 120/70, 120/80, 110/65 zavisi kako kad pa cak mi je bio i 100/60 sve do jutros kad mi je bilo mnogo lose popila sam samo bisoprolol ujutru, tritace nisam pila i pritisak mi je bio jako mali 90/60 a terapiju tu novu pijem od prvog februara pa vas pitam da li da smanjim terapiju i koliko da je smanjim i zasto mi je dat i jedan i drugi lek kada su oba za snizavanje pritiska, ne znam sta da radim jer mi je internista trenutno na odmoru i da li taj tritace comp od 5mg smem da lomom na pla kao manju dozu da bih dobila? Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Verovatno je procena lekara bila da su vam potrebna 2 leka za obaranje pritiska. Pošto je očigledno da je terapija prejaka za vas, konsultujte se sa lekarom da se prepolovi terapija.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #53559

    • Kako ste riješili tako nizak tlak? Jeste li nastavili sa terapijom, jer ja imam sličnu situaciju.