Zelim da vam postavim pitanje koje ima veze sa mojim ocem. Prije par dana isao je u bolnicu da vadi krv i prilikom nalaza koji ustvari nijesu ni uspjeli da urade, napisali su mu da je serum jako lipemican, i jedino su uspjeli da urade trigliceride koji su 22, 46. Inace, stalno mu trne glava i ima jake bolove, a pritisak mu je 165 sa 105. Putem mejla kontaktirao sam direktora klinike u beogradu koji mi je rekao da treba da ide kod endokrinologa. Molio bih vas da mi konkretnije kazete sta da radimo.

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Treba odmah da dobije lek za obaranje triglicerida koji mora propisati lekar (preporučujem fenolip od 160mg) , mora se pridržavati odredjene dijete a sve to sa pritiskom nema veze i on se mora lečiti nezavisno od svega toga.