Otac (74 godine) je operisan (dg: okluzivna koronarna bolest - left main stenosis. Angina pectoris non stabilis. Hypertensio arterialis op: 4. 12. 2009. Hir. Revaskulariyacija miokarda: lima na lad i trostruki venski acb na d1, om1 i dka) na otpustu propisana terapija: plavix 75mg x 1, cardiopirin 100 mg x1, dilatrend 6, 25mg 2x1/2, amiodaron 200mg x 1, (pet dana, 2 dana pauze) , monizol 20 1+1+0, sortis 10mg uveče, aminophyllin 100 mg 2x1, lasix 40mg x 1, spironolacton 25 mg x1. Na redovnoj kontroli kod kardiologa posle mesec dana promenjena terapija: plavix 1x1; cardiopirin 1x1; monizol 1+1+0; dilatrend 2x 1/4; hemopres 1x1. Na redovnoj kontroli kod kardiohirurga posle dva meseca data terapija; plavix 1x1; cardiopirin 1x1; presolol 100mg 2x1/4, monizol 1+1+0; monopril 10mg. 1/2, spironolacton 25 mg x1, lasix 40mg na svaka tri dana, sortis x1 uveče. Kada sam otišla po recepte kod lekara opšte prakse rekla je da nije dobro ovako često menjati terapiju i da treba ponovo otići kod kardiologa da da mišljenje o lekovima koje je dao kardiohirurg. Sada ne znam šta da radim. Šta mi vi savetujete? Unapred hvala za odgovor.

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Nisam siguran da li sam vam odgovorio ranije. Evo mog mišljenja.
      terapije nisu u medjusobnoj koliziji i ne razlikuju se bitno. Poslednji pregled uvek odredjuje i terapiju. Ipak, ja bih preferirao terapiju koju je dao kardiolog.