Milim da mi objasnite nalaze holtera ecg: total 105504 beats the avarage heart rate 81 bpm max 187 bpm min 56 bpm svt 7 sve 37 pvc 496 u nalazu nije naznacen neki drugi pokazatelj odnosno sve cifre su nule. Inace pijem tritace vec godinu dana i povremeno sam umorna i zadihana. Cesto posle jela osetim preskakanje srca ali se kasnije smiri. Umereno sam gojazna. Da li je ovaj nalaz u granicama normale? Hvala.

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Prosečna frekvenca 81, maksimalna i minimalna, malo ekstrasistola koje ne remete celokupni rad srca. Nalaz praktično u fiziološkim granicama. Tritace leči povišen pritisak. Ako imate preskakanje posle obroka, možda bi manji obroci rešili taj problem. Treba probati smanjenje težine.