Postovani doktore, molim vas recite mi sta moja dijagnoza: arrithmia absoluta regularisata hypertensio arterialis essentialis status post pericarditidem struma multinodosa euthyreotica terapija koju sada uzimam je: 1. Amiocordin 1/2 tbl/dan pa uradim vikend pauza, 2. Skopryl plus 1/2 ujutro 3. Skopryl 10mg 1/2 ili 1 uvece 4. Losartan 50mg 2x1 molim vas recite mi, sta moja dijagnoza znaci, koliko je opasna, koji je uzrok nastajanja i koja bi bila preventivna terapija. Unapred puno zahvaljujem. Pozdrav iz srca olga

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Artimija koju imate je mogla nastati iz praktično svih dijagnoza koje pominjete. Terapija je adekvatna i trebate imati ritam kardioloških kontrola radi sprečavanja komplikacija tipa srčane slabosti. Bitno je i kakvi su srčani zalisci. Struma treba biti pod kontrolom endokrinologa.