Postovani, danas sam na sistematskom pregledu radila ekg. Broj otkucaja srca u stanju mirovanja mi je bio 42, a zatim 40. Brze se umaram na treninzima. Inace se aktivno bavim sportom, borilackim vestinama, poslednjih mesec dana sam imala 2 takmicenja, sad 15. 02. Treba da idem na pripreme za svetsko prvenstvo i prvenstvo. Zanima me da li smem da idem, da li je opasno po moje zdravlje? Unapred, hvala.

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Moguće da je niska frekvenca odraz utreniranosti, tj dobre kondicije ali spor srčani rad nekada ima poreklo u nekim poremećajima unutar srca. Predlažeem ultrazvuk srca i holter.