Dali je dilataciska kardiomiopatija izlječiva bolest i koliko posto?

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Dilatacijska kardiomiopatija je definitivno oboljenje gde nema regresije, tj. Povratka na normalan srčani mišić treba lečiti simptome (najčešće srčane slabosti) i aritmije ako ih ima. Malom broju pacijenata se može pomoći ugradnjom specijalnog pejsmejkera sa 3 elektrode. Neki od pacijenata trebaju da dobiju defibrilator kao prevenciju naprasne srčane smrti zbog malignih aritmija.