Postovani, vec dve godine imam konstantnu aritmiju.Holter mi je pokazao VPB 2000. i svaki dan imam toliko nepravilnih otkucaja, i konstantno mi se javlja bol na ljevoj strani.Imao sam dva jaka napada koja traju 15 min. i pracena su nesvjesticom i svaki otkucaj je nepravilan.EKG mi nije zabiljezio ove napade.Isao sam kardiologu vise puta, ali do sada nisam dobio nikakvu terapiju.Sta Vi mislite koliko je opasan gore navedeni broj VPB, a koliko ova dva napada.Molim Vas da mi kazete sta Vi mislite, i da li postoji metoda za otkrivanje prave dijagnoze

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • Niste napisali koliko imate godina, kakve su Vam navike i prateće bolesti (ako ih ima).  VPB znači ventricular premature beat (komorski prevremeni udari) i Vi ih imate zbilja puno. Bitno je da li su pojedinačni ili u parovima ili preko 3 u nizu(onda su opasni). Odgovor na Vaše pitanje, je da se osim EKG-om i Holterom dijagnoza može postaviti i ugradnjom jednog malog aparata ispod kože (veličine kriket upaljača) koji snima rad srca 14 meseci a to se radi u centrima u Nišu, Novom Sadu i Beogradu, pod uslovom da za to postoje indikacije.