Postovani, imam 35 godina i nalaz hdl holesterola je 1, 02 a ldl 2, 6. Obicno imam pritisak 100 sa 60 cesto i nizi ali u poslednje vreme kada mi je pritisak 125 sa 80 meni trne jezik i imam jak bol u grudima ili nogama, kao da me vene bole. Takodje imam konstantne nesvestice nakon jela, i osecaj da mi je desno uho zapuseno. Pusim, ali kafu vise ne pijem. Cesto sam pod stresom. Da li su vrednosti holesterola za mene opasni i sta znace varijacije pritiska koje moje telo ne moze da podnese. Visoka sam 165 cm a telesna masa mi je 49 kg. Hvala

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Vrednosti holesterola koje ste pomenuli nisu opasne za vas. Varijacije pritiska se mogu vezati za puno toga, veoma retko za oboljenje. Nesvestice mogu biti i iz mnogo drugih razloga mimo srca. Neka vas pogleda orl specijalista zbog uveta, i to može izazvati vrtoglavice.