Sestra mi je 1965. i imala je puno zdravstvenih problema.Da navedem:bubrezi ,Vanmatericna trudnoca koja je dovela do visokog krvnog pritiska i slepilo koje je trajalo pet dana.Sve se to sredilo i ostalo da zivi sa visokim pritiskom 160/100. Novina je anemija koja je dovela do snizavanja na 60/30???? Trenutno je na ispitivanjima u Svetom Savi -Molim vas sta je moguci razlog takvog stanja??? Unapred HVALA

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • Ako je 60/30 visina krvnog pritiska (u mmHg) do toga nije mogla dovesti anemija, sem ako nije uzrokovana teškim krvarenjem koje bi sigurno dalo i neke druge manifestacije. Nemoguće je bez obilja laboratorijskih analiza i dijagnostike utvrditi uzrok anemije: želudac, bubrezi, kostna srž...