Uvazeni doktore, imam 25 godina i vise od godinu dana imam problema sa ubrzanim disanjem, puls mi je rekto ispod 100 oktucaja u minuti, a pritisak uvek nizak. Htela bih da vas pitam da je li te uobicajena pojava, ili bih ipak trebala da uzimam neke lekove koji ce stabilizovsti rad srca i smanjiti puls? Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ubrzan puls u vašim godinama, ako nemate problem sa prekomernom težinom, po pravilu je odraz emotivne labilčnosti i burnijeg proživljavanja svakodnevnog života. Mislim da vam je srce u redu i da vam ne trebaju lekovi.