Postovani pitanje za vas glasi: deka, 82 godina, dijagnoza (12. 1. 2010): fibrilatio atriorum chr. Stenosis ostii artetioris sin insuf. Renum chr. Ta=110/70mmhg th: monisol 20mg 1*1, ujutru aspirin 100mg 1*1 lasix 1+1+0 naizmenicno 1*1 spironolakton 25mg 1*1 biohemijski nalaz: sve je uredno osim: trombociti 23. 0 l pdw 69. 0 h pct 0. 00 l urea 8. 6 h kreatinin 142 h crp 9. 51 h sedimentacija eritrocita 16. 0h deka i dalje ima gusenje, umoran je, tesko dise, nervozan je, tesko se krece, insomija je prisutna, muka nakon obroka, opstipacija. . . Zanimame vase misljenje povodom date terapije posto mu ocigledno ne pomaze. Hvala veliko unapred

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Dijagnoze su ozbiljne. U pitanju je teška srčana mana. Hronična srčana aritmija i uznapredovala bubrežna slabost. Lekovi imaju ograničen opseg onoga što mogu da urade a često imaju i ozbiljne nuspojave. Ali, lekovi ga održavaju funkcionalnim. Terapija je u redu.