Imam par pitanja. . . Da li uredan ekg znaci da je sve uredu sa srcem? Moze li se osloniti na to? Isla sam kardiologu prije nekih 3 godine, i sve je bilo uredu, samo imam neki mali prolaps, koji navodno ima vecina ljudi. Imala sam panicne napade i dijagnoza mi je anksioznost. Pila sam amyzol i rivotril, prestala sam sa amyzlom jer mi je smetao a rivotril sada izbacujem. Problem je sto mi je ubrzan puls, nekad se smiri na normalu, al osjecam kao neko preskakanje i nestane mi dah. Radili su mi ekg bar 7 puta i svaki put je bio ok. Uzasno me strah toga, jer mislim da mi nesto nije uredu sa srcem. Da li bi trebala ici opet kardiologu ili na one ekg holtere, sta da radim? Molim vas za odgovor. Hvala

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ekg nije sasvim pouzdan za srčane bolesti. Aritmije se naravno dijagnostikuju ekgom, kada je u pitanju koronarna bolest osetljivost je oko 70% , a za ostala oboljenja osetljivost je manja. Prolaps vas ne ugrožava ni na koji način i da nije vidjen ultrazvukom ne bi ni znali za njega.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #52628

    • Imam problem sa probadanjem u grudima kad god mi uradjen ekg rečeno mi je da je sve ok. Takođe imam bol u levoj ruci. Molim za savet

    • Farkas LJiljana 22. 05. 2017.

      Od prošle nedelje imam lupanje srca, osećam bol u predelu grudi i trne mi leva ruka. Uradila sam ekg i sve je u redu, test na štitnu žlezdu je takodje uredan. Imam 34 godina. Dosada nisam imala problema sa srcem ali evo već nedelju dana imam lupanje i osećam povremeno gušenje. Kada nesto radim fizički osećan veliki umor što do sada nije bio slučaj.
      Molila bih vas za objašnjenje, uradila sam nalaz krvne slike i trombociti su mi 95.

    • Natasa jasikovac 22. 04. 2014.

      Dobar dan, moje ime je natasa jasikovac. . Radila sam ekg srca tri puta za ova cetiri mjeseca. . Strasno sam uplasena. . Kada god sam radila ekg sve je bilo perfektno. . . Ali ja se ne osjecam tako. U poslednjih nekoliko dana osjecam ziganje na lijevoj strani, nekakav pritisak i nemogucnost normalnog disanja. . Plasim se strasno. Da nije nesto sa srcem. . ? Svi mi kazu da se smirim, ali ne mogu, jednostavno ne mogu. Kada sjedim imam osjecaj kao da mi srce stane i tada u tom tenutku nemam vazduha i mrak mi je pred ocima. Malaksala sam, a svi mi govore da je to do mog razvoja, a ne vjerujem. . Pre samo par mjeseci su mi rekli da imam anksioznost, a sada ovo. . Imam samo petnaest godina. . Sve je ovo previse za mene. . Ne mogu izdrzati. . . Zasto mi se ovo dogadja? Molim vas pomozite mi. . Dajte mi nekakav odgovor. . . Unaprijed se zahvaljujem