Postovani doktore, imam 75 godina i hronican sam srcani bolesnik sa dg. Cardiopathia chr. Sa uvecanom levom komorom. Dugo godina sam pio lekove: dilacor tbl. Sa dvodnevnom pauzom, prinelap tbl. I demetrin. Prosle godine u ovo vreme, radi izbegavanja uzimanja lasix-a, pojavila se voda i otok nogu. Posle 23 dana terapije u bolnici, otpusten sam sa pomenutom dijagnozom, ali sada sa terapiom: prilinda tbl. , lasix tbl, amiodaron tbl. Sa dva dana pauze i spirinolakton tbl. Svi ovi lekovi zajedno imaju vrlo lose posledice za moj digestivni trakt, nadimanje sa gasovima, produzena stolica u segmentima i hronican osecaj umora. Lekar prihvata moje zalbe ali ne reaguje. Dali je izbor lekova toliko siromasan da se ne moze naci neki bolji izbor?

    Odgovoreno: 08. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Postoje alternative u svakoj grupi lekova koje imate, ali o njihovom medjusobnom odnosu odlučuje vaš lekar. Umor može biti i posledica srčane slabosti. Pošto imate tegobe vezane za digestivni sistem konsultujte gastroenterologa u vezi sa njima.