Trnjenje leve ruke i noge, ponekad praceno sa gorusicom, da li ima veze sa srcem. Pre dve godine sam imao visok pritisak i od tada pijem tritace od 2, 5 i presolol 25mg. Pre pet dana doktor mi umesto presolola daje verapamil 80mg. Cesto i pri hodanju srce pocne brze da kuca kao da dolazi do zamora. Test opterecenja i eho srca radjeni pre dve godine nalaz uredan. Trnjenje ruke i noge se javilo pre godinu dana i nije svakodnevno vec povremeno. Neurolog tvrdi da je u pitanju kicma. Molim vase misljenje. Hvala.

    Odgovoreno: 08. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Tegobe koje opisujete zaista ne liče na srčane smetnje, tim pre što su ergo i eho srca u redu. Možda je brzo zamaranje stvar slabe kondicije, što se popravlja vežbanjem. Ako terapija stabilizuje frekvencu i pritisak onda je ok.