Poštovani na holter ekg zabilježeno mi je 5500ves i 500sves, te depresija st segmenta, a na ehokardiografiji je zaključak sledeći: aneurisma septi interagtrialis insuff v. Mitralis minoris pa bih vas zamolila da mi malo pojasnite ove moje nalaze. Zahvaljujem

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ima dosta komorskih ekstrasistola (prevremenih kontrakcija) čije bi poreklo trebalo ispitati. Depresija st segmenta može (ne mora) biti znak angine pectoris. Aneurizma pretkomorskog septuma nije bitna. Insuff. V. Mitralis znači da se malo krvi vraća iz leve komore u levu pretkomoru što hemodinamski nije značajno.