Molimo da mi pojasnite sledecu dijagnozu. I100 hypertensio arterialis essentialis. I11. 92 cardiomyopathia hypertensiva hypertrophica. E78. 2 hyperlipidaemia mixta. -tip iib e03 hypothyreoidismus alius. -in obs molim da mi se prostim recima objasni. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Imate dugogodišnju hipertenziju (povećan pritisak) koja je dovela da zadebljanja srčanog mišića, što obično znači da je loše lečena. Imate i povišene masnoće u krvi. Ima se utisak da štitasta žlezda radi slabije pa treba i konsultacija endokrionologa.