Postoavni, danas sam bio kod interniste u domu zdravlja. Imam 36 godina, otac je tezak srcani bolesnik (edemi pluca) . Nalaz interniste je: pulmo: normalni disajni sum, bez propratnih susnjeva. Cor: akcija ritmicna, tonovi jasni, sum ne cujem. Ta 110/70 mmhg ekg: normogram sin. Ritam fr. 72/min. Negativni t talasi u av1, lakse aplatirani u d1. Ostalo b. O. Lab. Analize: glik 4. 69, hol 4. 14, trig 0. 4, kreat 110, urea 5. 6. Er 5. 5, hb 167, hct 0. 48, se 3. Th: sa internisticke strne samo dijeta. Intresuje me sta znaci ovakav nalaz ekg i koliko sam zdravstveno ugrozen. S postovanjem, filip

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #52030

    • Danas sam bio kod interniste rezultati su sledeci, ekg: s. Ritam, fr. 71/min. Visoki siljati t talasi u d2, v4-v6e cor: akcija ritmicna, tonovi jasni, sumove ne cujem pulmo: vezikularno disanje karotide: auskultatorni nalaz uredan abdomen: u ravni grudnog kosa, mek, palpatorno bolno neosetljiv, jetra i slezina se ne palpiraju ekstremiteti: bez edema i varikoziteta lab. Nalazi u referentnim vrednostima od roditelja mi niko nije srcani bolesnik itd. . . Ja imam problema sa disanjem na nos posto sam ga razbio kao mali, sada teze disem, mogu disati ali teze, zanima me kakvi su rezultati? Hvala unapred!