Zanima me koliko je opasna diagnoza, pmk sa blagom regurgitacijom 1-2 + i angina pektroris. Unaprijed hvala: ) !

    Odgovoreno: 05. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Sabriiiina (možda ima jedno i viška) , pmk je prolaps mitralnog kuspisa a blaga regurgitacija znači da se krv vraća iz leve komore u levu pretkomoru. Prolaps znači da se dva listića mitralne valvule ne zatvaraju idealno već se jedan od njih posuvraćuje prema unutra. Angina pectoris znači da srce trpi zbog suženja koronarnih arterija.