Postovani, imam 62 godine. S obzirom da imam anginupektoris stabilnu imam je 5 godina preskakanje srca i blok leve grane imam vise od 20god ali lecim je tek 5 god a predlozena mi je ugradnja stentova, da li postoji mogucnost da vise necu imati anginupektoris i preskakanje srca a samim tim i izbaciti lekove "monizol" i "karvileks". . . . ? U porodici vecina je bila bolesna od toga kao i ja, a ja imam holesterol isto preko 20 god a lecim ga sad redovno 5 god. . . Zbog toga je srcana aorta zakrecena 90% i na jednom mestu suzena.

    Odgovoreno: 03. 02. 2010.
    • Poštovana,
      I nakon ugradnje stentova najčešće postoji potreba da se nastavi sa monizolom i karvileksom. Ako se stentovima pokriju sva kritična mesta neće biti znakova angine pectoris.