Postovani doktore imam 60 god. Ustanovljenoa mi je hupertenzio arterialis essentialis (primaria) 110; ' status post arrhythmia apsoluta i lecena sam u institutu radon odnosno vrsena je konverzija persistentne af u sinusni ritam kinidinom it sada u januaru 2o1o god. Isti ispad imala sam i aprila 2oo8 god. Takode je na isti nacin izvrsena konverzija posle svih specijalistickih pregleda ustanoljeno mi je koronarne arterije rca lm lad lc x izrazito gracuilne ef 59% edv 159ml esv 65 sv94 card output 5, 6l/min masa 1o9 debljina zidz 8, 5 labaratorija uredna malo povecan ldl. Terapija posle konverzije je presolol 2x25mg cinidin mesec dana a onda zameniti amidaronom 2x1 5 dana, erinorm 5o +o+ 25mg aspirin protekt 1oomg ujutru prava cor 2o mg uvece lntg pp molim vas da li je ovo adekvantna terapija da ponovo ne ispadam iz ritma hvala.

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebne su sledeće informacije (napišite ih uz ponovljen tekst)
      1. Kolika je leva pretkomora (la)
      2. Koronarne arterije rca lm lad lc x izrazito gracuilne - da li je to nalaz sa koronarografije?