Mom suprugu, koji sada ima 51 godinu, je pre pet godina ugradjen jedan baj pas. U poslednjih 6 meseci svakodnevno ima problema sa niskim krvnim pritiskom, koji varira i do 80/55. Ni pre ni posle operacije nije imao visok pritisak, nikada viši od 120/80. Obzirom da je njegova telesna težina 130 kilograma, ovako nizak pritisak mu stvara strahovite tegobe koje se manifestvuju kroz malaksalost, mučninu i potpunu nemogućnost normalnog funkcionisanja, od lekova pije presolol 3x50 koji je na preporuku lekara smanjen na 1x5o i 2x25, zatim andol od 100 ujutri, simvor uveče. Tegobe se nisu smanjile, pritisak i dalje varira i do 75-55. Molim za pomoć, zahvaljujem.

    Odgovoreno: 05. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Treba razmisliti o potpunom ukidanju presolola jer mu nizak pritisak sigurno smeta. Lek može ukinuti samo lekar, naravno, pa se konsultujte sa vašim kardiologom o tome jer je sigurno u vreme kada mu je uveden pritisak bio viši, ali ipak ne razumem 150mg dnevno presolola ako nikada nije imao veliki pritisak.