Problem sa napadima tahikardije imam od osnovne, srednje skole, kada sam ispitivana u vise navrata (sve je bilo b. O, sem respiratorne aritmije) i sve sve zavrsavalo sa pricom puberteta, a napadi su se tu i tamo pojavljivali, retko-1xnedeljno. Sada u zadnjih 6 meseci imam sve cesce i cesce napade (u proseku svaki drugi dan) tahikardije koji mi postaju zaista naporni i neizdrzivi da ih sama stabilizujem te dugo traju pa me iscrpe (nekad su se pojavljivali na promenu polozaja tela, a sada i u miru,) . Od kojih pregleda da krenem, kakav bi mogao da bude ishod i da li bi trebala da se ozbiljnije zabrinem.

    Odgovoreno: 02. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Prvo, 24 do 72 satni holter monitoring ekga da bi se aritmije identifikovale i klinički procenile. Postoje i mali aparati, neka vrsta pejsmejkera koji se mogu ugraditi ispod kože i koji mogu pratiti ekg preko godinu dana. Ekg u napadu tahikardije bi takodje pomogao u identifikaciji aritmije. To je početak.