Postovani doktore, imao sam emboliju pluca 2007 godine i stafilokoku bakteriju izazvanu vadjenjem zuba, pa je odkinut bio sinus, lezao sam u bolnici punih 35 dana na intezivnoj nezi na koronarnom odelenju. Proslo je vec 2 pune godine i uzimam farin po semi doktora i aspirin protect 100 i bisoprolol. U poslednje vreme mi se pojavila aritmija. Mnogo mi smeta jer se brzo zamaram, pa bi hteo da znam koliko je to opasno i kako se leci aritmija. Unapred vam se zahvaljujem celom timu stetoskop sajta. Pozdrav iz nisa. P. S. Moram da naglasim da sam intezivni pusac i pijem alkohol nekada.

    Odgovoreno: 30. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Farin se uzima doživotno. Aritmija kada se javi jeste neugodna ali ako se kora živeti sa njom, onda je cilj kontrola frekvence. Aritmija se može lečiti na 2 načina: lekovima i ablacijom. Ablacija se radi nakon elektrofiziološkog ispitivanja koje se obavlja u beogradu ili novom >sadu.