Vec dvije godine redovito imam preskakivanja srca, s jacim udarima, te sam zbog toga potrazila ljecnicku pomoc. Napominjem da imam 25 godina. Stitnjaca OK. Ultrazvuk srca OK, nalaz holtera je bio u redu, medutim, zabiljezeno je 240 VES i 10 SVES, te nalaz ergometrije je isto bio u redu osim sto su zabiljezene polimorfne i monomofrne ekstrasistole. Nakon toga ljecnica mi je prepisala concor,1,25mg, od kojeg mi nije bilo dobro. Napominjem da imam kronicni grastritis... Mene zanima vase misljenje, odnosno da li su ucinjene sve pretrage da se iskljuci bilo kakva bolest srca i koliko su te aritmije opasne?

    Odgovoreno: 28. 07. 2008.
    • Može se uraditi Holter koji traje 48 ili 72 sata a na ergometriji ne treba očekivati znake ishemije, već treba gledati da li povećanje naprezanja smanjuje broj ES. Kako su ES kod Vas bile pojedinačne, nisu klinički od većeg značaja.