Postovanje, imam 19 godina i bol u prsima koja se povremeno javlja negdje godinu dana. Bol je ostra uglavnom, ponekad kao bockanje, rijetko kada je tupa i brzo prode. Cijela lijeva strana me nekada zna boliti s tim da bol pocne u jednoj tocki, najcesce visoko gore u prsima. Cesti su mi i bolovi sa lijeve strane postrance, tocnije bol pocne malo ispod pazuha i zavrsi u ravnini sa zeludcem. Tada budu pristuni i bolovi ispod lijeve dojke. Bol se pojavljuje pri mirovanju. Pri penjanju uz stepenice, brzom hodanju bolova nemam. Bolovi u vratnoj kraljeznici su mi pristuni duze vrijeme i imam ceste zgaravice i moram na gastroskopiju na koju sam narucena za 2 tjedna, no te tegobe sa zeludcem netraju toliko dugo kao i ta bol, doktorici sam vise puta spominjala tu bol u prsima na sto me ona samo preslusa i kaze necuje nista i nema potrebe ici dalje. . . Vadila sam krv prije mjesec i pol, nalaz uredan. Da li bi se stvarno nesto culo da je rijec o srcu? Sto dalje uciniti? Poceli su mi se javljati i ubrzani otkucaji, premda kada tada izmjerim pritisak pokaze mi da su otkucaji do 85. Pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Zaista nemate nijedan razlog za brigu i strah sa 19 godina. Niti potrebu da mislite o bolestima srca. Vaše tegobe nemaju karakter srčanih tegoba. A 85 je daleko od granice ubrzanog srčanog rada.