Od 13. 08. 2008. Za pritisak mi je na osnovu ultrazvučnog pregleda prepisana terapija: cardiopirin 100 mg 1x1, monopril plus 1x1 ujutro, monopril 10 mg 1x1 uveče (po kontroli ta od 1/2-2 tabl.) , biol (concor) a' 5 mg 1/2 ujutro, bensedin a' 2. 5 mg pp i dilcoran 80 1/2+1/2+0. Izabrani lekar je na osnovu višegodišnjeg praćenja mije hipertenizije konstatovao da mi ne treba dilcoran. Celo vreme sa ovom terapijom imam tokom dana dobar ta, ali je problem da posle ručka, oko 17-18h dolazi do dodatnog pada ta, da čak u odnosu na nekadašnju hipre skoro svakodnevno imam hipo (?) tenziju i jaku pospanost (ako na odspavam ne mogu nastaviti da funkcionišem) . Uz ovo i malo po malo dobijam na gojaznosti. Pušim do 20 cigareta dnevno. Posao mi je dosta stresan. Kako da se izborim protiv pospanosti, porodica to podnosi, ali mene dosta opterećuje. Dok radim nema problema, funkcionišem ok. Hvala na odgovoru-pomoći.

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Zaista ne znam kako bi se borili protiv pospanosti. Ako je uzrokovana hipotenzijom onda je rešenje smanjenje doze lekova ili uzimanje tečnosti. Budite fizički aktivni kada vam se prispava, ne znam šta bih vam drugo savetovao.