Moj otac ima 62 god. , i dijagnozu stabilne angine pektoris. Od terapije su mu dali kardiopirin, i nikakve druge lekove. Ima ucestale bolove u pedelu grla, grudi i leve ruke. Kad dobije bolove on koristi nitrglicerin u spreju. Da li za ovu bolest postoji neka odredjena terapija?

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Postoji naravno, to su najčešće nitrati i beta blokatori, ali lekove mora propisati kardiolog vašeg oca. Ako koristi nitroglicerin, verovatno bi mu trebali nitrati u 2 dnevne doze.