Moja dijagnoza bolesti je "kalcifikacija zadnjeg mitralnog ringa i koncentrična hipertrofija miokarda leve komore"pa me interesuje kakva je to bolest i kako se leči? Molim vas da mi odgovorite, hvala

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Kalcifikacija mitralnog ringa znači promene na zalisku izmedju leve komore i leve pretkomore što može biti i posledica starosti ali i nekog oboljenja. Hipertrofija je zadebljanje mišića leve komore najčešće zbog loše lečenog ili nelečenog povišenog pritiska. Lečenje bolesti zavisi od porekla i težine slike i vaš lekar odlučuje o načinu lečenja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50972

    • Postovani, zamolio bih vas da ukoliko imate vremena da mi odgovorite sto detaljnije o misljenju lekara i postavljenoj dijagnostici. Naime, majka mi je osecala bolove u predelu srca. Isla je vise puta kod doktora, ali kako je to kod nas, nazalost, sve sporo rezultati su se otegli. Naizad uradila je sve preglede i doktorov zakljucak je sledeci: hipertrofija miokarda lk srednje teskog stepena, koncentricnog tipa i dijastolna disfunkcija, pocetna fibroza aortnih kuspisa ar<1+, ef+=64% . Dijagnoza je: amiodaron (pola tablete) prilenap nifelat retard sanval majka je starosti 55 godina, pusac je 25 godina. Jos jednom, molio bih vas za sto detaljiji opis bolesti i koliko je ozbiljna? Hvala unapred! S potovanjem, bojan