Star sam 60 godina. Pre 18 godina urađena 2 bajpasa, pre mesec dana ugrađena 2 stenta-tsunami gold na cx i cypher selekt na ri leve koronarne arterije, lekovi cardiopirin 300 mg, plavix 75 mg, sortis 40 mg, concord 2, 5 mg, norvasc 5 mg, dipriam 1 tbl. Napomena: laboatoriski nalazi u granicama vrednosti, pre ugradnje, nisam imao bol, samo promenu na ekg-u. . . Koliko dugo moram piti sortis 40 mg, ako je nalaz u granici? Da li je on garancija za čišćenje ostalih manjih zakrečenja. Kada ću moći u moju uobičajenu šetnju u dužini cirka 8 km, kao i ostale aktivnosti, recimo -plivanje? Hvala vam

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Sortis pijete doživotno kao i cardiopirin. Garanije za čošćenje naravno nema, treba držati nivo holesterola oko 4 mmol/l. Što se tiče aktivnosti, možete odmah nastaviti sa tim, jer ste sada zdraviji nego pre ugradnje stentova.