Postovani radio sam opterecenje srca pre 4 godine i tada je test bio negativan, posle toga sam radio 2008. God, ali je test bio ne dijagnosticki zbog posledice hipertenzije, ali su mi tad rekli da nema nikakvih znakova angine pektoris ili bilo sta drugo. Poslenji put sam radio pre par meseci i test je opet bio ne dijagnosticki opet zbog posledice hipertenzije na niskom stepenu opterecenju, ali bez znakova inshemije poremecaja ritma, lezije miokarda. Moram priznati da sam se tada malo uplasio i da mi je zbog toga verovatno toliko skocio pritisak pocetni je bio 160 sa 100, a u trenutku prekida 190 sa 120 na niskom stepenu opterecenja. Doktor mi je rekao da je sa srcem sve uredu i da nema pojave angine pektoris da bi se to odma videlo. Dali je to sve iz glave ja non stop razmisljam o tome. Molim vas recite mi sta da radim. Pozdrav

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Testu opterećenja se ne može bezrezervno verovati kada je u pitanju angina pectoris ili njeni ekvivalenti. Po mom mišljenju uvek je važna klinička slika. Ako imate bolove pri naporu, to je simptom koji vredi pratiti. Ako su testovi neinformativni, postoje druge metode pregleda koje možete uraditi.