Pre dve godine osetila sam cudno preskakanje srcanog misica. Inace imam nizak pritisak koji mi ne smeta a jedan period su mi otkucaji bili usporeni. Imam genetske predispozicije ka srcanim oboljenjima od oba roditelja. Na testu opterecenja (traka) u drugom minutu mi je pozlilo pa je test prekinut a meni je prepisan amiodaron, koji sam pila mesec dana. Nisam se osecala boljepa sam nakon godinu dana ponovila test na biciklu i podnela ga odlicno iako sam imala dva preskoka srcanog misica. Doktor mi nije nista prepisao. Interesuje me koliko ti preskoci mogu biti opasni. Uglavnom ih osecam kada sam pod nekim fizickim naporom ili pod stresom i osecam ih svakodnevno i jako su neprijatni. Da spomenem da sam bivsi pusac. Unapred zahvalna na savetu.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Preskoci su verovatno ekstrasistole a po terapiji koju ste dobili pretpostavljam da su u pitanju komorske ekstrasistole. To da li su opasne ili nisu zavisi pre svega od njihove učestalosti i u kakvom se odnosu javljaju u odnosu na normalan rad srca. Trebate uraditi holter da bi se videlokoliko ih je a onda videti da li zaslužuju terapiju ili ne.