Postovani doktore! Moj suprug/ ima 68 god. / je dobio pre tri godine 2 stenta posle nestabilne angine pectoris. Stanje mu je sada stabilno, nema bolove, dobro se oseca, ekg uredan. . . Tri godine uzima plavix i cardiopirin. Moje pitanje bi bilo, koliko vremena je potrebna terapija sa plavixom posle ugradjnje stenta. ? Odgovori raznih lekara su razliciti, od godinu dana do dozivotno. Unapred hvala, sa postovanjem, citalac stetoskopa

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Preporuke kažu da se plavix uzima godinu dana naakon ugradnje stentova a aspirin doživotno. Postoje ispitivanja i dokazi da je korisno i duže uzimanje plavixa ali nije na nivou preporuka-
      .