Pila sam lek prilindu jer imam povremeno povišen pritisak posebno donji koji je stalno ogko 90, a imam inače česte tahikardije gde ja puls oko 140. Radila sam rezultate krvi i enzimi u jetri su mi sada duplo uvećani a bilirubin je 8. Šta da radim da li da nastavim i pijem prilindu, a kada imam tahikardiju doktor mi je rekao da više nema verapamila injekcije koju bi u tom momentu primila i bude mi dobro. Hvala.

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Tahikardiju možete rešiti i drugim lekovima sem verapamilom. Nisam čuo da prilinda može povećati enzime u jetri ali ne isključujem tu mogućnost. Ako se porast enzima vezuje za jetru, morate prekinuti sa tim lekom. Ako imate i pritisak i tahikardije, beta blokatori bi bili idealan lek za vas.