Da li je ok za zenu mojih god i dugogodisnjeg dijabeticara da mi pritisak bude 110/70, 100/60 pa nekad i 100/50 uz to j se oseam ok, a terapija mi je tritace comp ujutru i norvsc 5mg posle ruck odnosno posle 12h popodne?

    Odgovoreno: 20. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Da budem iskren pritisak je malo niži nego bi trebalo a vi imate terapiju za malo veće vrednosti pritiska. Ako su vrednosti pritiska stalno takve onda bi vaš kardiolog trebao da preispita terapiju hipertenzije i eventualno smanji doze lekova.