Postovani doktore, vec nedelju dana osecam u grudima pritisak koji uglavnom zahvata levu stranu. Najblize ga mogu opisati kao mesavinu blagog pritiska i svraba zbog cega sam prvo mislila da su u pitanju grudi ili hormoni, medjutim povremeno u toku dana se reflektuje i na ledja sve do najnizeg rebra i u vidu blagog utrnuca leve ruke. Takodje imam utisak da ne mogu da udahnem punim kapacitetom pluca. Imam 26 godina i nikada do sada nisam imala problema sa srcem ni krvnim sudovima, ali posto mi se ovo dogadja drugi put za 4-5 meseci i traje nekoliko dana nisam sigurna da li su ovo simptomi necega sto trazi odlazak kod specijaliste. Nisam pusac (osim pasivni kada sam u drustvu) , nisam do sada imala ozbiljnija obolenja, vec 2-3 godine nemam fizicku aktivnost (iako sam se do tada bavila rekreativno raznim sportovima) . Hvala vam unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisujete zaista ne liče na srčane ni u jednom aspektu. Mladi ste i sa 26 godina nemate nikakvu osnovu da svoje tegobe vezujete za srce. Aktivnost je uvek dobrodošla, nadjite vremena za sebe.