Postovani, imam koksaki virus vec duze vreme. Pisala sam vam ranije. U novembru prosle godine sam imala 25 dana subfebrilne temp. Inace, to traje od 2008. Ucestalo, samo sa manje dana sa temp. U mesecu. Moja doktorka-kardiolog vise ne radi u nasem gradu, a ne mogu da dodjem do nje. Parametri za b1, b2, b3, b4, b5 i b6 su bili 1: 128, u novembru prosle godine. Ima dana kada osecam malaksalost, bol u misicima, imam 37sa 1, 2, glavobolju, bol u levoj plecki (spreda i pozadi) , kao i u levoj ruci, pritisak je obicno nizi. . Umaram se. . Trenutna dijagnoza je post myopericarditis. Juce sam bila na kontroli kod drugog dr. Rekao mi je da zaboravim sta je bilo i da se suncam. Prosetala sam u dva navrata, ukupno kilometar i po. Ceo dan mi je srce lupalo i osecala sam bol u levoj strani, puls je bio 95 (u stanju mirovanja) do uvece (uzimam propranolol) , i imala 37 sa 1. Nije mi rekao da proverim krvnu sliku, a sest meseci je proslo od poslednje kontrole krvi. Sta treba da proverim, ako treba? Odmaram, uzimam vitamine. Imam adheziju i mr 1+, tr 1+. Da li smem da radim neke lagane vezbe danima kada se bolje osecam? Moja doktorka je htela da me posalje kod dr. Seferovica na ispitivanje, ali nije zbog gripa koji je vladao (da ne bi doslo do prosirenog srca, sta vec. . Reume srca?) . I koje fizicke aktivnosti smem da imam? Smeta mi magla, a gusi me i kada je nema. Sta je pametno da se prekontrolise, a da nije ni jedna invazivna metoda? Hvala vam na odgovoru.

    Odgovoreno: 20. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #50593

    • Moja supruka je imala isti virus. Uspela je sa sirupom todoksin (ima ga u apoteci u domu sindikata na spratu_beograd) da dovede nalaze u normalu, vitamini, odmor, lagana šetnja, ishrana. . . Lečenje dugotrajno. . . Probajte. . .