Dobar dan, vec neka 4 meseca osecam blagu nelagodnost u predelu srca, desava se da preskoci (ne znam kako strucno da se izrazim) , ne desava se cesto. Ponekad osetim podrhtavanje, ne znam da li je misic u pitanju. Ponekad kada disem cinimi se kao da otkucajui variraju prilikom izdisaja i udisaja. Najvise me je uplasilo kada mi je se jednom prilikom zavrtelo u glavi tacnije osecaj je kada rapidno duboko disete. . . Problem je sto ne mogu da ustanovim da li je to zato sto sam se uplasio pa mi se pritisak podigao ili je to bilo zbog nedostatka kiseonika. Takodje ponekad imam kao neki nemir u zeludcu. Pored ostalih sportova bavio sam se i ronjenjem jedno 3 godine i treninzi su bili dosta zahtevni sto se tice zadrzavanja daha i plivanja-napora pod vodom. Niko u porodici ne pati od srcanih problema. Pusac sam nekih 5 god. I mislim da imam jedno 10 kila viska sa obzirom da sam visok 185 cm a imam 95 kila. Ako mozete nesto da mi predlozite bio bih vam jako zahvalan.

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Po vašem opisu verovatno se radai o ekstrasistolama tj. Prevremenim srčanim kontrakcijama. Mogu se javiti kod potpuno zdravih osoba. Vrlo verovatno je da ne zahtevaju nikakvu terapiju. Potrebno je da uradite ekg kada imate takve probleme da bi se mogli identifikovati.