Postovani, imam 49 godina. Pre 14 meseci sam imao infarkt desne komore. Postavljena mi je dijagnoza: st. Post. Im i koronarna bolest. Pusac sam, a po pitanju ishrane se strogo pridrzavam datiih uputstava. Krvni pritisak je u granicama normale. Povremeno mi se javljaju skokovi dijastolnog pritiska do 100. Fizicki sam aktivan (setnja, brzo hodanje, voznja sobnog bicikla) i pri tome nemam nikakvih subjektivnih smetnji. Uzimam sledecu terapiju: concor 1, 25 mg (1x) , zorkaptil 6, 25 mg (1x) , isosorb r 40 mg (2x) i kardiopirin. Pitanje glasi: sa kakvim nezeljenim posledicama mogu da se suocim u slucaju koriscenja cialisa ili levitre i koji bi mi to simptomi "najavili" akutno pogorsanje stanja? Hvala

    Odgovoreno: 19. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Cialis i levitra se ne smeju uzimati zajedno sa organskim nitratima a vi pijete isosorb. Tegobe koje se mogu javiti su u spektru tegoba koronarne bolesti, znači od laganog bola pa do malignih poremećaja ritma i naprasne srčane smrti. Moj savet: ne uzimajte ih zajedno.