Postovani, zelela bih da mi pomognete i pojasnite neke moje rezultate posto sam zatecena novonastalom situacjom. U protekla 3 mes. Primetila sam nervozu, glavobolju koja je znala da me probudi, nesvesticu i pojacano lupanje srca. Slucajno sam izmerila pritisak i bio je 14o/85 sto je za mene bilo neshvatljivo s obzirom da je uvek bio najvisi 120/70 a najcesce 100/60. Laboratorija u redu, test opterecenja sa komentarima na kraju sinus tachycardia, rightward axis, non specific st depression, non specific t abnormality. Zakljucak uz -pocetna hipertrofija lk. Dr kardiolog mi je prepisala lodoz 2. 5 ulutru. Otac ima visok pritisak pritisak i anginu pektoris a majka visok pritisak od svoje pedesete god i uvecano srce. Moje lose navike su 5kg. Gore-dole. Zbunjena sam tako naglim skokom pritiska. Molim za vas komentar i puno se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 20. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Varijacije pritiska se najčešće vidjaju kod osoba sklonih burnijem i emotivnijem reagovanju. Na osnovu jednom ili dvaput izmerenog pritiska se ne može postaviti dijagnoza hipertenzije, pa predlažen da narednih desetak dana merite pritisak 2-3 puta dnevno. Ako bude veći deo vremena povišen, onda ste za lekove. Smanjite slano i gazirano, povećajte fizičku aktivnost, nekada je i to dovoljno da smanji pritisak.